Firma REFLEKS

Chemia czyszcząca dla fleksografii

Oferujemy gamę preparatów oraz akcesoriów wspomagających czyszczenie układu farbowego maszyny fleksograficznej. Począwszy od preparatów do codziennego płukania układów oraz mycia form fotopolimerowych, aż po żele do cotygodniowego mycia zespołu walca rastrowego i duktora farbowego.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym wykazem proponowanych elementów programu mycia chemicznego firmy REFLEKS.

 

MYCIE BIEŻĄCE

REFLEKS WB6 -skoncentrowany preparat do codziennego mycia wałków aniloksowych, klisz fotopolimerowych oraz całych układów farbowych (wałków gumowych, komór raklowych, kałamarzy farbowych, pomp, węży) z pozostałości farb, lakierów oraz klejów wodorozpuszczalnych. REFLEKS WB6 zmiękczając powierzchnię utrwalonych zabrudzeń po farbach, lakierach i klejach ułatwia ich usuwanie. Produkt posiada dodatki antykorozyjne oraz antypieniacze, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko korozji oraz powstawania piany.

REFLEKS S -środek do codziennego mycia wałków aniloksowych, klisz fotopolimerowych oraz całych układów farbowych (wałków gumowych, komór raklowych, kałamarzy farbowych, pomp, węży) z pozostałości farb oraz lakierów rozpuszczalnikowych. REFLEKS S jest dostarczany w formie roztworu gotowego do użycia. Preparat można stosować w obiegu zamkniętym układu farbowego myjąc jednocześnie wałek rastrowy, komorę raklową, przewody farbowe oraz pompę.

REFLEKS UV-C -produkt opracowany do codziennego czyszczenia z farb UV wałków aniloksowych, form drukowych, komór raklowych i kałamarzy farbowych w maszynach fleksograficznych. Dostarczany w formie roztworu gotowego do użycia. Preparat jest przystosowany do mycia cyrkulacyjnego.

 

MYCIE GRUNTOWNE

REFLEKS GEL -preparat w formie żelu przeznaczony do gruntownego czyszczenia walców aniloksowych. Skutecznie usuwa pozostałości farb, klejów, lakierów produkowanych na bazie wodnej/rozpuszczalnikowej/UV.  Dzięki zasadowemu pH możliwe jestcotygodniowe stosowanie żelu na walcach ceramicznych, chromowych oraz gumowych duktorach farbowych.

 

AKCESORIA

Podstawowym narzędziem wykorzystywanym w procesie mycia chemicznego są szczotki.

Szczotka stalowa -zalecana do czyszczenia rastrowych walców oraz tulei ceramicznych. Posiada włosie ze stali nierdzewnej oraz rękojeść z tworzywa.

Szczotka mosiężna -używana do czyszczenia chromowych walców rastrowych, powierzchni chromowanych, stalowych części maszyn. Włosie mosiężne zostało osadzone w tworzywowej rękojeści.

Rękojeść z tworzywa sztucznego uniemożliwia odkształcanie się szczotki i wypadanie włosów, co może mieć miejsce w przypadku uchwytów drewnianych. Dodatkową zaletą jest możliwość wykorzystywania naszych szczotek w drukarniach produkujących opakowania na żywność, w których stosowanie narzędzi z drewnianymi elementami jest ograniczone.

 

Optyka

Oferujemy różnego rodzaju elementy optyczne do kontroli po przeprowadzonym procesie mycia. Lupy z podświetleniem umożliwią kontrolę płyt fotopolimerowych. Kieszonkowe mikroskopy długopisowe to uniwersalne narzędzie do kontroli wydruków oraz aniloksów o niskich liniaturach. Profesjonalne mikroskopy kontrolno-pomiarowe dostarczane są z podstawami do powierzchni walcowych oraz szerokim zakresem powiększeń.